ققنوس چت   چت باران   منزل مبله شیراز   
برنامه حركت بدنسازي آقايان  يادگيري نرم افزار يادگيري نرم افزار .

يادگيري نرم افزار

برنامه حركت بدنسازي آقايان

اين برنامه نوشته Joey Vaillancourt يكي از بهترين مربي ها در زمينه بدن سازي مي باشد. در اينجا او پنج تا از بهترين برنامه هاي بدنسازي براي عضلاني كردن بدن شما را معرفي مي كند كه كاملا جواب خود را پس داده اند و شما را در ساختن يك بدن عضلاني زيبا جلو مي اندازند.
براي هر كسي كه داشتن بدني عضلاني اهميت دارد يكي از اولويت‌ها، تعيين بهترين روش آموزش بدن‌سازي است. در اينجا ۵ تمرين بدن‌سازي براي تقويت ماهيچه‌ها وجود دارد. براي هر كسي كه به عضلاني كردن ماهيچه‌ها علاقه‌مند‌است اولويت اول اين است كه بهترين تمرين بدن‌سازي را انتخاب كرده و دنبال كند. تمرينات زيادي وجود دارد مهم‌ترين براي شما آن است كه براي بدن شما بيشتر مورد نياز است. عواملي وجود دارند كه براي كسب توده ماهيچه‌اي عضلاني به كار مي‌روند. برنامه‌هايي كه قواعد عضلاني كردن را شرح دهند بهترين برنامه‌هاي بدن‌سازي هستند. اجازه دهيد در اينجا تا به برخي تمرين‌هاي بدن‌سازي خاص و مزاياي و معايب آن‌ها بپردازيم.

برنامه بدن‌سازي ۵*۵

برنامه ۵ در ۵ يكي از برنامه‌هاي خاص براي كساني است كه علاقه‌مند به به دست آوردن ماهيچه‌هايي بزرگ و تقويت آن‌ها هستند. اصول اين برنامه بر پايه ۳ تمرين اصلي است كه هدف تقويت دسته‌اي از ماهيچه‌هاي اصلي بدن است (مثل ماهيچه‌هاي بالا تنه و پائين تنه) و شامل ۵ دسته تمرين و تكرار اضافه كنيد اما بدانيد كه اين تمرينات الزامي نيستند.

مزاياي اين برنامه:

از مزيت‌هاي اين تمرينات اين است كه داراي تعداد زياد و تكرار زياد هستند. از آن جايي كه شما در اين تمرينات ملزم به حركت هستيد بنابراين در هر روز شاهد افزايش فيبر ماهيچه‌اي، آزاد شدن تست سترون و رشد بالاي ماهيچه‌هايتان خواهيد بود. اغلب افراد در حين تمرين گرسنه مي‌شوند كه اين نشان دهنده سختي و سوخت و ساز بالاي اين تمرينات است.

معايب اين برنامه:

عيب اين تمرينات اين است كه يك فرد تازه كار نمي‌تواند به آن‌ها بپردازد زيرا بسيار دشوار است و اگر مراقب نباشيد فشار زيادي بر او وارد مي‌شود. بهتر است چنين فردي ۳ تا ۶ ماه براي تمرينات سبك‌تر وقت صرف كند و سپس مطمئن شود كه بدنش آماده تحمل چنين فشاري خواهد بود يا نه. مشكل دوم اين برنامه اين است كه شما مجبوريد كه شما در طول هفته ۳ بار فعاليت سنگين وزنه برداري انجام دهيد و اين سبب مي‌شود كه به‌خوبي نتوانيد به ديگر فعاليت‌ها بپردازيد. اگر در سطح قهرماني ورزش مي‌كنيد بهتر اين است كه برنامه آموزشي سبك‌تري انتخاب كنيد تا خسته نشويد.

تمرين نمونه:

شما بايد براي انجام تمرينات ماهيچه‌اي طبق برنامه ۵*۵ بپردازيد و سپس لوازم كمكي براي اين كار را كنار بگذاريد. اگر مي‌دانيد دقيقاً هدفتان چيست بعد از تمرينات بايد يك ريكاوري داشته باشيد و بعد از آن ممكن است دوست داشته باشيد يك برنامه ۵*۳ را اجرا كنيد و مشاهده كنيد كه چقدر در انجام آن موفق هستيد. اگر مراقب نباشيد ممكن است به‌شدت از تمرين خسته شويد. راه حل ديگر انجام تمرينات A و B سه بار در هفته است و بعد از آن يك روز استراحت. بين تمرينات خود در هر جلسه ۶۰ تا ۱۲۰ ثانيه استراحت كنيد و در تمريناتي كه با وسايل كمكي انجام مي‌دهيد بين تمرينات ۳۰ تا ۴۵ ثانيه استراحت كنيد.

برنامه حركت بدنسازي آقايان


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ مرداد ۱۳۹۷ساعت: ۰۳:۰۹:۲۱ توسط:مرتضي موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :